Samsara to 99 minutowy, amerykański film dokumentalny z 2011 roku, w którym nie pada ani jedno słowo. Zdjęcia do filmu zostały wykonane w ponad dwudziestu pięciu krajach, na pięciu kontynentach, w analogowym formacie 70mm, zeskanowane poźniej do formatu cyfrowego HD i Full HD. Samsara miała swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w sierpniu 2012 roku.
“Samsara” olśniewa. Zdjęcia kręcone na taśmie 70 milimetrów oddają wizualne piękno miejsc odwiedzanych przez twórców. Fricke realizował ten film przez przeszło pięć lat, zbierając materiały, robiąc dokumentację i zdjęcia. Do ostatecznego montażu wybrał tylko najlepsze. Widać to na ekranie, który ożywa intensywnymi kolorami, imponuje kompozycją kadru, czystym pięknem prezentowanych widoków. Ale “Samsara” to coś więcej niż zbitek uroczych zdjęć z katalogu National Geographic. To także symboliczna opowieść o świecie jako miejscu dziwnych transformacji, nieustannych przeobrażeń i podobieństw. — Bartosz Staszczyszyn
…………………….
Oficjalna strona internetowa Samsary określiła ten film jako eksplorację cudów współczesnego świata duchowego i materialnego, przybierającą formę niewerbalnej medytacji. Krytyk filmowy Roger Ebert z “Chicago Sun-Times” określił Samsarę jako duchowe oświecenie, wyrażone epokowo wspaniałym i szokującym materiałem filmowym, w możliwie najwyższej jakości ultra full HD. Z powodu zastrzeżonych praw autorskich na YouTube, przedstawiamy wersję 360p.
………….
SAMSARA
reżyseria: Ron Fricke
Produkcja: Mark Magidson
Scenariusz: Ron Fricke, Mark Magidson
Muzyka: Michael Stearn, Lisa Gerrard, Marcello de Francisci
……………………..
10.04.2014

SAMSARA — film dokumentalny
7 votes, 4.57 avg. rating (91% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[3] Komentarze
  1. Weszłam na ten portal i przez dwie godziny byłam w innym świecie, oderwanym od tej skretyniałej, oficjalnej tapety dezinformacyjnej. Jeśli chodzi o Samsare, to trzeba ją obejrzeć na blu rayu. Pzdr dla redakcji. Dobra robota!

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.