Jego najbardziej znanym dziełem jest animacja Man, która “zaliczyła” miliony odsłon na YouTubie. Potem przyszła współpraca z wieloma prestiżowymi firmami, m.in. Google, Sony, Coca Cola i Toyota. To zainteresowanie nie może dziwić, ponieważ Steve Cutts swój warsztat artystyczny dopracował do niebywałej perfekcji. Jednak prace tego osiadłego w Londynie ilustratora, to coś więcej niż tylko wspaniała technika. Steve Cutts, to artysta zaangażowany w problemy społeczne, próbujący zwrócić uwagę na absurd współczesnej cywilizacji opartej na konsumpcjonizmie.
[Grafika: Steve Cutts źródło: portfolio artysty]

previous arrow
next arrow
Slider

Większość ludzi nawet nie dopuszcza do siebie myśli, że coś z ich życiem nie jest w porządku i można żyć inaczej. Prawie każdy człowiek pragnie za wszelką cenę “dorobić się czegoś w życiu” i nie zastanawia się nad ceną jaką zapłaci za uczestnictwo w bezmyślnym wyścigu szczurów. Niektóre z prac Steve’a mogą szokować. Inne uderzają swoją przenikliwością. Czy ta zbuntowana sztuka wizualna może naprawić świat? Nie wiadomo. Może odpowiedzią jest powiedzenie “kropla drąży skałę”. Świadomość ludzi, choć niezwykle powoli, jednak zmienia się w pozytwny sposób. Coraz mniej ludzi chce, żeby ich byt przypominał jedną z grafik Cuttsa, zatytuowaną “Nowoczesne życie w proszku”.
…………………………………………….
Steve Cutts: jestem brytyjskim ilustratorem i animatorem. Moje ostatnie prace to m.in. “LA-Z Rider”, ilustracje do serialu animowanego “The Simpsons”, teledysk do utworu “Czy jesteś zagubiony w świecie tak jak ja?” dla Moby. Pracowałem także nad projektami dla renomowanych agencji na całym świecie, w tym UNESCO, Gaia Foundation, Isobar, LMFM i Analogfolk. Moje prace zostały wyróżnione w różnych sieciach telewizyjnych, w tym w Adult Swim i Fox w Stanach Zjednoczonych, oraz w Channel 4 w Wielkiej Brytanii. Pracuję głównie z Adobe After Effects, Toon Boom Harmony, Photoshop, Cinema 4D i Manga Studio.
………………………………….
29.10.2017 | Więcej: Portfolio
STEVE CUTTS Życie w proszku — brutalny portret cywilizacji konsumpcyjnej XXI wieku
22 votes, 5.00 avg. rating (99% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[2] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.