Oto bardzo stylowe, oryginalne i efektowne fotografie Szymona Brodziaka — “specjalisty” w dziedzinie czarno-białych, niekonwencjonalnych kampanii reklamowych. Jesteś tym co widzisz — mówi ten owładnięty pasją fotografowania absolwent ekonomii. Po opuszczeniu rodzinnej firmy, asystował w wielu agencjach, podczas zdjęć do kampanii reklamowych. Fotografia reklamowa to obecnie główny obszar jego zawodowej aktywności.
[Foto: Szymon Brodziak źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Co można powiedzieć o tych fotografiach? Wszystko i nic, ponieważ są doskonałe. Pierwsze myśli, jakie nasuwają się gdy obraz pojawia się przed oczami to inwencja, pomysłowość, oryginalność. Te fotografie są po prostu ciekawe. Zaskakują i nie nudzą. Powodują, że wpatrujemy się w każdy fragment kadru — piękne rysy twarzy modelek, ich zmysłowe ciała, detale scenografii, kostiumy, drugi plan. Każdy detal błyszczy swoim ukrytym blaskiem. Całość choć elegancka, nie narzuca się, nie epatuje przesadnym luksusem, jak to często bywa w tego typu produkcjach. Kreatywność przewyższa sztuczną efektowność. Po chwili nadchodzi druga myśl: ciekawe jak by to wyglądało w kolorze. — C.Gretkus

Potrzeba różnorodności

Wolę fotografować przy świetle dziennym, naturalnym. Wtedy muszę wszystko ustawiać i dostosowywać do światła, a nie światło do modelki i otoczenia. Praca ze światłem dziennym jest dla mnie intuicyjna, pozwala mi się skupić na budowaniu emocji i historii, zamiast poświęcać czas i uwagę kwestiom technicznym. Poza tym natura bywa zmienna, kapryśna, nieprzewidywalna, co dla niektórych jest przeszkodą, a dla mnie źródłem niepowtarzalnego klimatu zdjęcia. A jeśli brak światła dziennego, wybieram tylko to filmowe. — fragment wywiadu dla Entertheroom.pl
Lubię przeskakiwać w różne klimaty od industrialnych fabryk po eleganckie pałace – jak chyba każdy potrzebuję różnorodności. Wybór miejsca zależy od historii, którą mam rozwinąć, a czasami od przypadku. Wszystkie niedostępne przestrzenie, bazy militarne, opuszczone szpitale, elektrownie są bardzo kuszące. Uwielbiam w fotografii to, że nie dość, że daje przyzwolenie na robienie różnych szalonych rzeczy, to jeszcze jest przepustką do tych dziwnych światów.
— Fragment wywiadu dla Eksmagazyn.pl
……………………………………
Szymon Brodziak — urodzony w Polsce w 1979 roku. Autor kontrowersyjnych fotografii do kalendarzy m.in Porsche 2007 (wydanie polskie), MediaMarkt 2009 i 2011 (wydanie portugalskie), oraz OrlenOil 2010. Szymon za swoje komercyjne i artystyczne dokonania w dziedzinie fotografii, otrzymał wiele honorowych wyróżnień na międzynarodowych konkursach fotograficznych. W 2010 roku otrzymał główną nagrodę na Prix de la Photographie Paris w kategori reklamowej za swój cykl “Noti Girls”. Jest również laureatem nagrody Johnnie Walker Keep Walking Award.
…………..
28.12.2013. Warszawa | Więcej: Portfolio|Szymon Brodziak Photography (FB)

SZYMON BRODZIAK — niewiele można powiedzieć o fotografiach, które są doskonałe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter|zgłoś sugestię
[10] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.