Oddajmy głos Szymonowi Łaszewskiemu: Mam do Ciebie pytanie: ile razy w ciągu ostatniego roku byłeś(a)ś u lekarza, a ile razy w servisie samochodowym?… Szokujące, prawda??? Dzień wielu pracujących ludzi wygląda tak — wstajesz rano, schodzisz do garażu, jedziesz do roboty. W robocie wjeżdżasz do garażu, siedzisz minimum 8 godzin w biurze, schodzisz do garażu w pracy i wracasz do garażu w domu. Samochód na pewno ułatwia wiele spraw ale jest też czymś, co odcina Cię od prawdziwego życia, które dzieje się w wokół Ciebie. Jest jak metalowe pudło, w którym siedzisz zamknięty, nie wiedząc co się dzieje na zewnątrz. Dzisiaj postaram się Wam przypomnieć, że istnieje też świat poza samochodem. Zajrzyjcie w okno.
[Foto: Szymon Łaszewski źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Jak powiedział Szymon — te zdjęcia to fragment długoterminowego projektu, który zakończy się na wiosnę przyszłego roku. Wtedy powstanie finalny reportaż prezentujący najlepsze zdjęcia cyklu “W trasie”.
……………………………….
Szymon Łaszewski (1974) — z zawodu fotograf. Dokumentalista społeczny. Rodowity warszawiak i nałogowy palacz. Fotografuje od 17 lat. Pracował dla “Życia Warszawy”, tygodnika “Kulisy”, gazety “Giełdy Parkiet”. Obecnie zajmuje się pracą nad dokumentem o fotoreporterach stanu wojennego.
11.09.2013

SZYMON ŁASZEWSKI W trasie
6 votes, 3.83 avg. rating (78% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[4] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.