Klasyczne malarstwo ma za sobą bogatą i wielowiekową historię. Wielcy artyści, epickie obrazy — chluba największych muzeów świata. Malowane farbami olejnymi na płótnie. Powstanie monitora komputerowego było jak ponowne wynalezienie ognia — tym razem ognia cyfrowego i dało współczesnym artystom nowe magiczne narzędzie tworzenia o możliwościach ograniczonych jedynie wyobraźnią twórcy.
[Video: Tomasz Biniek źródło: portfolio]
Inspiracją do stworzenia obrazu “Friday’s child” był nowy remiks mojego kolegi Szymona Karpierza “Zombie”. Szymon będąc na urlopie w Hiszpanii, zrobił teledysk i nowy remix do utworu “Nancy sinatra – Friday’s Child”. Włączyłem teledysk, posłuchałem muzyki, zobaczyłem klauna i mnie trafiło. Pojawił się obraz w głowie, który przelałem na ekran monitora. Praca powstawała przez około 8 godzin. Tworzę w technice cyfrowej więc obraz został stworzony przy użyciu programu graficznego Photoshop i tabletu graficznego WACOM Intuos4, A4 Wide 2048 poziomy nacisku. Oczywiście mam zestaw swoich ulubionych pędzli do Photoshopa, których używam z zależności od malowanego tematu. Jeśli potrzebny jest brud i kurz, używam pędzli bardziej poszczerbionych z teksturą. Jeśli potrzebna jest kreska symulująca tusz, używam pędzla o ostrych krawędziach z jednolitym kolorem. — Tomasz Biniek
…………………………
Tomasz Biniek (urodzony 13 marca, 1977 w Szczecinie) — polski rysownik, grafik i artysta. Tworzy głównie w technice cyfrowej posługując się tabletem graficznym. Autor komiksów, książeczek dla dzieci i gier komputerowych. Obecnie skupiony na malowaniu własnych wizji. Jego prace dostępne są jako limitowane, certyfikowane i sygnowane wydruki Giclée. Wkrótce jego obrazy będą dostępne w postaci nadruków na koszulki, bluzy, torby, telefony, plakaty i wiele innych.
…………..
25.10.2014 | Więcej: Portfolio|Facebook|Youtube

TOMASZ BINIEK i jego najlepszy przyjaciel — Wacom Intuos4
4 votes, 4.00 avg. rating (82% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.