Fotografia artystyczna wywołuje uczucia za pomocą obrazu. Nie zawsze są to uczucia piękne i pozytywne. Czasami artysta sięga do najgłębszych pokładów świadomości z brutalną szczerością. Tomasz Pawelec komponuje obrazy przypominające kadry z horroru. Być może zmaga się w ten sposób z jakąś tajemnicą ukrytą w jego podświadomości. Być może zadaje sobie pytanie: kim jestem? Może pyta o to samo swoich odbiorców: kim naprawdę jesteście? Tomasz Pawelec porusza się po świecie fotografii z wielką sprawnością. Każdy detal jest przemyślany. Tutaj nie ma miejsca na przypadkową interpretację.
[Foto: Tomasz Pawelec źródło: portfolio artysty]

previous arrow
next arrow
Slider

Muszę przyznać, że zawsze gdy przychodzi mi napisać kilka słów na temat moich fotografii, to mam z tym niemały kłopot. Dzieję się tak chyba dlatego, że staram się nie analizować zbyt długo całego procesu twórczego. Wiele rzeczy robię intuicyjnie.
Robienie zdjęć pomaga mi uporządkować myśli, zmusza do refleksji nad pozornie oczywistymi sprawami.
Przez długi czas poszukiwałem odpowiedniego medium — przy pomocy którego mógłbym najtrafniej wyrazić swoje myśli, komunikować się ze światem.
Sztuki wizualne od zawsze mnie fascynowały i od kiedy pamiętam, podziwiałem dobre malarstwo, rysunek, film. To ukształtowało we mnie ogromny szacunek do twórców zajmujących się tymi dziedzinami sztuki.
Pierwsze próby robienia zdjęć podjąłem gdy miałem około 17 lat. Początkowo była to tylko zabawa, która z czasem stała się zajęciem bardziej wymagającym, ale też dającym większą satysfakcję. Odnoszę wrażenie, że chciałbym obudować się tymi moimi obrazami na kształt czegoś, co przypomina zbroję. Moje obrazy sprawiają być może jedynie pozorne wrażenie poukładanego świata. Nawet jeżeli jest to tylko iluzja, to bardzo pragnę w taką iluzję wierzyć.

………………………………………………
Tomasz Pawelec urodził się w 1991 roku. Ukończył Wydział Filmu i Fotografii w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. W fotografii interesuje go dziedzina portretu oraz autoportretu. W swoich pracach stara się pozostawić przestrzeń dla podświadomości odbiorcy, zapraszając go do zanurzenia się w zakątkach subiektywnie wykreowanego świata. Przedstawiane przez niego sylwetki postaci często wyglądają na wyalienowane, zdeformowane lub skrywają twarz. Towarzyszy im atmosfera niepokoju oraz pustki. W swojej pracy wykorzystuje techniki cyfrowe, co pozwala mu na niczym nieograniczoną kreację świata z jego wyobraźni. W sztuce inspiruje go malarstwo surrealistyczne i ekspresjonistyczne. Aktualnie mieszka w Warszawie.
………………………….
14.12.2016 | Więcej: Portfolio|Facebook
TOMASZ PAWELEC — uwierzyć w iluzję
7 votes, 4.71 avg. rating (93% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.