Jak fotografują zawodowcy, którzy żyją z fotografii? Popatrzmy. Te zdjęcia ukazywały się w National Geographic, Mens Health czy l’Equipe. Ich autorem jest Tristan Shu — francuski fotograf samouk urodzony w Paryżu, który mówi o sobie skromnie, że ciągle musi się uczyć. Patrząc na te prace, wydaje się, że kluczem do sukcesu jest perfekcjonizm w doborze lokalizacji, światła, kompozycji i przede wszystkim pracy z najlepszymi wyczynowcami w swojej dziedzinie. Cechą szczególną zdjęć Tristana są obłędne scenerie i krajobrazy naszej wspaniałej błękitnej planety.
[Foto: Tristan Shu źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Cóż, jestem fotografem samoukiem, którego ciągnęło w góry i na śnieg od najmłodszych lat. Wychowałem się i studiowałem w Paryżu. Uciekałem z wielkiego miasta, jak tylko miałem możliwość. Kiedy skończyłem studia, wyruszyłem w podróż, która trwała 2 lata. Dłuższy przystanek w podróży nastąpił we wspaniałej Nowej Zelandii. Ten wyjazd miał prawdopodobnie największy wpływ na moje życie. Nie fotografowałem w tym czasie zbyt wiele, ale to z pewnością ukształtowało moją drogę do kariery fotograficznej. Bardzo lubię dzielić się z innymi ludźmi doświadczeniami na świeżym powietrzu, najlepiej, jeśli jesteśmy przyjaciółmi.

NAJWAŻNIEJSZY JEST ENTUZJAZM

W taki właśnie sposób dziś fotografuję. Jest to mój wspólny wysiłek i sportowca, którego fotografuję. Jestem entuzjastą tego co robię, mam optymistyczne nastawienie do świata i mnóstwo energii. Myślę, że moje zdjęcia są odbiciem mojej osobowości. Lubię zdjęcia pełne kontrastu, kolorów, życia. Mój przepis na dobre zdjęcie jest prosty — uzyskać najlepsze możliwe światło, tło i kompozycję, aby oddać jak najwierniej wysiłek sportowca. Ma dobrze wyglądać, ale na pierwszym miejscu jest jego wyczyn. Ostatnio skłaniam się coraz bardziej w kierunku treści zdjęcia. Piękno, dobry wygląd już mi nie wystarcza — trzeba mieć świetny pomysł lub historię, żeby dotrzeć do większej liczby odbiorców. Lubię proces “wymyślania zdjęcia” oraz relacje z modelem, aby obserwować jak ten pomysł, budzi się do życia.
………………….
Tristan Shu (37) — profesjonalny francuski fotograf specjalizujący się w ekstremalnej fotografii sportowej, krajobrazowej i portretowej. Jego prace ukazywały się w renomowanych magazynach m.in. National Geographic, Mens Health, l’Equipe, VSD.
…………….
01.07.2015 | Więcej: Portfolio|Facebook

TRISTAN SHU lubi fotografować ekstremalne akcje
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.