Kanał video

(2) Komentarze    3432 odsłon

……………………….
Jest za dziesięć dwunasta. Wybija ostatnia godzina naszej cywilizacji. Home to najważniejszy film świata. Nie ma sensu prześciganie się w wygłaszaniu patetycznych fraz na temat zbliżającej się katastrofy klimatycznej. Najlepiej na chwilę się wyciszyć, obejrzeć stan faktyczny środowiska naturalnego zaprezentowany na filmie i zacząć działać. Zacząć vlogować na temat Błękitnej planety.
[Ostatnia aktualizacja strony: 20.10.2019]
Dokument pokazuje dzisiejszy stan Ziemi, jej klimat i sposób w jaki ludzkość wpływa na jej przyszłość. Motywem przewijającym się w dokumencie jest symbioza wszystkich organizmów na Ziemi i zakłócanie tej równowagi. Pierwsze 15 minut zawiera materiał o początkach świata biologicznego, poczynając na jedno-komórkowych algach. Ukazując ich rolę w rozwoju fotosyntezy, pokazuje gatunki roślin, które mają swoje korzenie w jednokomórkowej formie życia. W dalszym ciągu film koncentruje się na człowieku, ukazując rewolucje w rolnictwie i tego konsekwencje, zanim nastąpi odkrycie ropy, powstanie przemysłu, miast i nierówności społecznych. Ukazana jest hodowla bydła, wyręb lasów, braki żywności i wody, wykorzystanie nieodnawialnych źródeł wody, nadmierne wydobycie surowców naturalnych i braki w energii.

Miasta takie jak Nowy Jork, Las Vegas, Los Angeles, Shenzhen, Bombaj, Tokio, Dubaj pokazane są jako przykłady złego zarządzania oraz marnotrawstwa energii, wody i żywności.

Topienie się lodowców jest pokazane na przykładach Antarktydy i Bieguna Północnego. W tym momencie film koncentruje się na problemie globalnego ocieplenia. Home ukazuje jak topnienie lodowców, podnoszenie się poziomu mórz i zmiana pogody dotykają ludzi. Ostrzega też, że zmiany klimatyczne mogą wkrótce dotknąć także większą społeczność. Film pokazuje fakty dotyczące wpływu ludzkości na Ziemię, ale także to co ludzie czynią, aby zapobiec negatywnym zmianom. Używanie energii odnawialnej, powstawanie parków narodowych, współpraca międzynarodowa pomiędzy różnymi krajami w kwestiach środowiska, a także edukacja, stały się odpowiedzią na problemy z jakimi zmaga się nasza planeta. — Wikipedia
………….
HOME
Gatunek: dokumentalny
Produkcja: Francja
Premiera: 5 czerwca 2009 (Polska) 3 czerwca 2009 (świat)
Reżyseria: Yann Arthus-Bertrand
Scenariusz: Isabelle Delannoy, Yann Arthus-Bertrand, Denis Carot, Yen Le Van
Muzyka: Armand Amar
Zdjęcia: Michel Benjamin, Dominique Gentil
…………………….
Polecamy zbiór archiwum kategorii film na naszej stronie.
Eprawda nie publikuje postów regularnie. Aby nie przegapić żadnej nowej, ważnej publikacji, radzimy wykorzystać nasz newsletter, aby otrzymywać krótkie, tekstowe powiadomienia o nowych artykułach. Twój adres email będzie zastrzeżony i podlegał ochronie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (DZ. U. 2014.1182).
Newsletter można wyłączyć w dowolnej chwili.
[Uwaga: nieaktualne komentarze są kasowane. Ostatni update: 20.10.2019]

[2] Komentarze

Czeka nas zagłada czy nie?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.