Film stara się przekazać historię i atmosferę współczesnej kultury internetowej i opowiedzieć historię wpływowej grupy hakerów, określających się mianem Anonymous czy wcześniejszych grup haktywistycznych Cult of the Dead Cow, Electronic Disturbance Theater oraz kultowej strony 4chan.
W filmie oprócz naukowców i socjologów, można usłyszeć wypowiedzi wielu członków “Anonymous”, niedawno zwolnionych z więzień lub oczekujących na procesy sądowe. “We are legion” to zbiorowy obraz ewolucji czegoś, co zaczęło się jako niewybredny żart, a skończyło na poważnym ruchu społecznym o międzynarodowym zasięgu, uzbrojonym w nowe środki społecznego nieposłuszeństwa.
………………………….
Haker (ang. hacker) — osoba o bardzo dużych, praktycznych umiejętnościach informatycznych (lub elektronicznych), która identyfikuje się ze społecznością hakerską. Hakerzy odznaczają się bardzo dobrą orientacją w Internecie, znajomością wielu języków programowania, a także świetną znajomością systemów operacyjnych, w tym zwłaszcza z rodziny Unix (GNU/Linux, BSD).
Stosuje się także odpowiednio skwantyfikowane określenia, np. Perl hacker oznaczające osobę bardzo dobrze znającą język Perl lub security hacker — na określenie wybitnego specjalisty od bezpieczeństwa komputerowego. Znaczenie słowa “haker” w masowych mediach jest inne niż stosowane przez społeczność hakerską. Media powszechnie używają go wobec osób łamiących zabezpieczenia systemów komputerowych
. — Wikipedia
……………………..
30.03.2014

WE ARE LEGION — film dokumentalny
8 votes, 4.00 avg. rating (81% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[2] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.