Włodzimierz Kuklińskimalarstwo jest dla mnie najważniejsze — to banał, ale tak jest. Nie wyobrażam sobie, żebym coś innego równie mocno mogło mnie zafascynować w życiu. Stanowi oś, wokół której kręci się wszystko w moim świecie.
[Fotoreprodukcje: Włodzimierz Kukliński źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Rzadko prezentuje swoje prace na wystawach. W jego perfekcyjnych pod względem technicznym obrazach można doszukać się wpływów XIX wiecznego symbolizmu, elegancji secesji i elementów surrealizmu.

Kreowanie własnego stylu

Świat wykreowany przez artystę może wydać się nieskomplikowany, prosty. Nie ma jednak bardziej błędnego wyobrażenia o tej twórczości. Jego obrazy przypominają rebusy, składają się zawsze z kilku warstw wizualno — znaczeniowych, przenikających się wzajemnie. Ich treść jest ukryta znacznie głębiej. Znaczenie konstytuuje się między elementami różnych rzeczywistości. Pojawienie się w tej przestrzeni jakiegokolwiek jej atrybutu (owady, liście, fortepiany itp.) jest zawsze uzasadnione.
Bowiem w tej twórczości rację bytu ma tylko to, co niesie z sobą jakieś znaczenia. Nawet… wiatr unoszący sukienkę jest nośnikiem jakiegoś sensu. Każdy ruch, gest, wyraz twarzy jest tu wystudiowany, do końca przemyślany, nierzadko aż przerysowany, a wszystko po to, by był syntezą właśnie ruchu, gestu czy mimiki. Jest to malarstwo głęboko humanistyczne. Jest ono próbą dotarcia do wnętrza człowieka, próbą jego zrozumienia. Mówi o człowieku w ogóle, o jego problemach, samotności, o sensie bytu.
……………………………………….
Włodzimierz Kukliński — malarz, ilustrator książek i miniaturzysta nieidentyfikujący się z żadnym kierunkiem. Samouk. Funkcjonuje na obrzeżach oficjalnej sztuki.
………….
09.11.2014 | Więcej: Portfolio|Facebook

WŁODZIMIERZ KUKLIŃSKI niezwykle rzadko prezentuje swoje obrazy na wystawach
22 votes, 3.91 avg. rating (78% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
[5] Komentarze

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.