Twórczość Dana Lisha można podzielić na trzy struktury. Każda z nich wyrasta z potrzeby ekspozycji różnych form sztuki, której wspólnym mianownikiem jest grafika. Pierwszą wyrazistą formą jest przedstawienie ciasnej do granic możliwości przestrzeni miejskiej, w której elementem dominującym jest wszechobecna na ulicach czarna muzyka uderzająca w oczy i uszy bez chwili wytchnienia.
[Grafika: Dan Lish źródło: portfolio]

previous arrow
next arrow
Slider

Ta muzyka unosi się nad miastem, dudni, huczy i wdziera się w każdy zakamarek umysłu. Ale czyż nie takie są właśnie współczesne metropolie? W tych obrazach, Dan trafnie ujmuje problemy wielkich, żyjących własnym, szalonym życiem miast. Kolejna forma jego twórczości to typowy komiks. W nim również artysta porusza się w labiryncie problemów współczesnego człowieka. W tych pracach, autor sięga jednak głębiej do świata dziecięcej fantazji, zagnieżdżonej w głowie dojrzałego już mężczyzny. Widać tu powrót do beztroskiego i pełnego marzeń okresu dzieciństwa. Trzecia forma, to już zdecydowanie bardziej łagodne przedstawienie człowieka. W tych szkicach Dan Lish skupia uwagę na pojedynczej osobie, zanurzonej w zdziczałej, miejskiej, surrealistycznej dżungli. Najważniejszym elementem pozostaje zawsze człowiek, bez którego świat byłby bezduszną, jałową pustynią. — Andrzej Syska Szafrański
…………………………….
Jestem zdyscyplinowanym artystą, który miał zaszczyt pracować przy wielu ciekawych projektach w ciągu ostatnich 25 lat. Mieszkam w Nowym Jorku od ponad 7 lat, gdzie działam jako freelance ilustrator i concept artist dla klientów takich jak Sony, Lucas Arts i Rockstar Games. Do moich obowiązków należy od niedawna również praca dla głównych deweloperów w branży gier video. Byłem autorem większości projektów postaci i koncepcji graficznych dla DJ Hero Franchise Activision. Miałem też okazję pracować w szerszym spektrum mediów rozrywkowych czyli książki, komiksy, ilustracje i projektowanie zabawek.
Ostatnio ukończyłem prace nad komiksem zatytułowanym “Cartigan” dla publikacji Akileos. Tom drugi jest obecnie w pełnej fazie produkcji.
Inspiracją dla wielu aspektów mojej sztuki jest codzienne życie i praca ze wspaniałymi ludźmi. Moją inwencję koncentruję na tematyce i sposobie przekazu za pomocą linii, formy i koloru. Często pomysły przychodzą do mnie w nieoczekiwanych momentach. W moim szkicowniku umieszczam rysunki, podpatrzone na przykład gdzieś w trakcie jazdy na rowerze przez wielką metropolię.
Chwytam i ściskam teraźniejszość, często otwierając się na nowe wpływy. Nigdy nie wiesz, co cię spotka za rogiem.
— Dan Lish
………………..
30.04.2015 | Więcej: Portfolio|Facebook
DAN LISH ilustruje świat zdziczałej miejskiej dżungli
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

..........................................................
EPRAWDA — włącz newsletter | wynajmij redaktora
Jeden komentarz

Co o tym sądzisz?

Komentarz może nie być widoczny od razu.
Prosimy poczekać cierpliwie na moderację.
Obrażliwe wypowiedzi będą usuwane.