Zmienne nastroje na rynku giełdowym w Indiach

Indeks giełdowy w Indiach zanotował spadek w poniedziałek, głównie za sprawą słabszych wyników kwartalnych firmy jubilerskiej i producenta zegarków Titan. Tymczasem akcje małych i średnich spółek kontynuowały swój imponujący wzrost, napędzane silnymi napływami detalicznymi, przedłużając swoją rekordową passę.

Nifty Bank kończy dzień na minusie; eksperci wskazują na wsparcie przy 52 000

Indeks Nifty Bank zakończył dzień spadkiem, co oznacza drugi z rzędu dzień na minusie. Nifty Bank obniżył się o 176 punktów, kończąc na poziomie 52 484, podczas gdy Nifty50 zamknął dzień niemal płasko, z lekką tendencją wzrostową, na poziomie 24 332.

Wzrosty zanotowały akcje Kotak Mahindra Bank, ICICI Bank, IndusInd Bank oraz Federal Bank. Z drugiej strony, sprzedaż dominowała w akcjach PNB, IDFC First Bank, Bank of Baroda i AU Small Finance Bank.

Rupia spada o 1 paisa do 83,50 za dolara amerykańskiego

W poniedziałek rupia straciła wcześniejsze zyski, kończąc dzień spadkiem o 1 paisa, osiągając kurs 83,50 w stosunku do dolara amerykańskiego. Na międzybankowym rynku walutowym rupia otworzyła się na poziomie 83,45, osiągając w ciągu dnia maksymalnie 83,44 i minimalnie 83,50 za dolara. Ostatecznie zakończyła dzień na poziomie 83,50, co oznacza stratę o 1 paisa w porównaniu z poprzednim zamknięciem.

Stabilność Nifty

Indeks Nifty pozostawał w wąskim przedziale przez cały dzień, ponieważ uczestnicy rynku nie spieszyli się z podejmowaniem decyzji o kierunku rynku. Wsparcie pozostaje na poziomie 24 240, a spadek poniżej tego poziomu może osłabić siłę byków. Do tego momentu spadki mogą być wykorzystywane do zakupów. Z drugiej strony, opór jest widoczny na poziomie 24 375-24 400. Przekroczenie poziomu 24 400 może skierować indeks w stronę 24 600.